Фен бе намушкан с нож при сблъсъци с полицията и впоследствие загина, а мачът между Естудиантес и Ланус от аржентинското първенство бе прекратен, съобщават световните агенции.

Неприятният инцидент стана в самия край на първото полувреме при резултат 2:0 за домакините от Естудиантес. Полицията нахлу на трибуните, стреляйки с гумени патрони по част от фенове, опитали се да влязат без билет на стадиона. Двама привърженици бяха намушкани, като единият от тях почина, а другият бе закаран спешно в местната болница.

Срещата бе прекъсната още в 5-ата минута заради размирици в сектора за феновете на гостите, но след това бе подновена. В края на полувремето обаче привържениците на Ланус започнаха да махат знамената си, давайки знак, че нещо се е случило, а на почивката стана ясно, че има загинал човек.

Медиите в Аржентина информират, че трима полицаи са уволнени след жестокия инцидент в Ла Плата.

Президентът на Ланус Алехандро Марон взе решение да се прекрати мача и предложи резултатът от 2:0 да бъде зачетен за краен.