Фенербахче победи Бешикташ с 4:2 като гост в дербито на Истанбул. Двубоят на “Иньоню” се превърна в шоу на трибуните, но феновете на домакините трябваше да преглътнат ново поражение, дни след загубата отново у дома от Динамо (Киев) с 1:4 в Лига Европа.

Несим Юзал откри резултата в петата минута в полза на Фенербахче, но две минути преди почивката Екрем Дадж изравни. Ибрахим Тораман хвърли “Инюню” в екстаз в 50-ата минута, когато изведе Бешикташ напред в резултата – 2:1. Матео Ферари бе изгонен в 63-ата минута и остави “черно-белите” с 10 души на терена. Тогава дойде времето на бразилеца Алекс, който наниза хеттрик и довърши домакините за крайното 4:2 в полза на “фенерите”. Алекс бе точен в 65-ата минути от дузпа, а след това се разписа и в 72-ата и 75-ата минути.

Преди днешния мач на Трабзонспор, Фенербахче излезе начело с 48 точки, една пред досегашния лидер. Бешикташ е едва шести с 32 точки./БЛИЦ