Фенербахче и Бешикташ направиха 0:0 в истанбулското дерби от 13-ия кръг на турската Суперлига.

„Фенерите” бяха по-активният тим на своя стадион „Шюкрю Сарачоглу”, но така и не успяха да преодолеят испанския страж на „орлите” Фабри.

След равенството Фенербахче остана трети в класирането с 25 точки. Бешикташ е втори с 29 точки и 2 по-малко от лидера Истанбул Башакшехир, който завърши 2:2 с Анталияспор по-рано през деня.

Бившият камерунски национал Самуел Ето’о (13, 65-дузпа) вкара и двата гола за гостите Анталия в по-ранната среща. Текдемир (19) и Марсио Мосоро (47) пък бяха точки за домакините. Двата тима завършиха мача в намален състав, след като в 72-ата минута Чарлс от гостите бе изгонен, а в 80-ата минута и Йозторун от домакините също бе пратен по-рано в съблекалните.