Фенербахче и Бешикташ не успяха да се победят, но сътвориха истинско голово шоу за 3:3 в истанбулското дерби от 13-ия кръг на турската Суперлига. Съперниците завършиха мача с по 10 футболисти на терена, след като Раул Мейрелеш бе изгонен в 30-ата минута от редиците на „фенерите” с директен червен картон, а след почивката в 69-ата и Уйсал от Бешикташ напусна след втори жълт картон.

Олкай Шахан (9) изведе Бешикташ напред в резултата, но нигериецът Емануел Еменике (12) и сенегалецът Муса Соу (37) направиха пълен обрат за 2:1. До края на първото полувреме и Бешикташ направи обрат на резултата след две попадения на португалския национал Уго Алмейда (43, 45+1). След почивката пък холандецът Дирк Каут (83) оформи крайното 3:3.

След равенството Фенербахче остана на първото място с 32 точки, а Бешикташ е трети с 25 пункта, колкото има и вторият Касъмпаша, който обаче е с по-добра голова разлика.