Виктория (Пилзен) загуби от Фенербахче с 0:1 у дома в първи мач от осминафиналите в Лига Европа. Домакините пробваха натиск в началото, но срещнаха добре организираната противникова защита. В същото време гостите контраатакуваха при всяка възможност.

В 16-ата минута вратарят на домакините Матеуш Козачик отрази опасен удар на Мехмет Топал от дистанция, а Муса Соу не успя да намери очертанията на вратата при добавката.

В средата на полувремето Франтишек Райторал изстреля истински снаряд по посока на вратата на Волкан Демирел, но топката се отби от гредата. В 42-ата бразилецът Кристиан центрира от корнер и холандецът Дирк Кайт изпревари всички в пеналта, но топката излезе в аут. Постепенно умората натежа в действията на чехите и за Фенербахче стана още по-лесно.

Единственото попадение падна в 81-ата минута. Гьокхан Гьонул центрира отдясно, Муса Соу стреля отблизо с глава, а вратарят Козачик изби лошо точно на пътя на Уебо, за когото не бе проблем да се разпише на празна врата – 0:1.Голмайсторът е бивш играч на Осасуна и Майорка.

Реваншът е на 14 март на стадион “Шюрку Сарачолгу” в Истанбул.

1fen.jpgВиктория (Пилзен) - Фенербахче 0:1
0:1 Пиер Уебо (81)

Пилзен, “Стадион миеста Пилзен”
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

Виктория (Пилзен): 1.Козачик, 21.Прохазка, 14.Резник, 28.Чишовски, 27.Райторал, 26.Коларж (89 - 2.Хейда), 10.Хорват, 19.Коварик, 16.Дарида, 23.Бакош (60 - 9.Текъл), 12.Дуриш (69 - 11.Фило)

Фенербахче: 1.Демирел, 6.Йобо, 33.Циглер, 77.Гьонул, 4.Иртегюн, 21.Шахин, 5.Топал, 16.Кристиан Барони, 11.Дирк Каут, 7.Муса Соу (83 - 88.Еркин), 99.Уебо (85 - 38.Топуз)