Фенербахче изненадващо победи Галатасарай с 2:1 като гост на стадион "Тюрк Телеком Арена". Двубоят е втори от шампионската група в турския шампионат. След успеха “фенерите” завързаха битката за титлата. Лидер във временното класиране продължава да бъде Галатасарай с 42 точки, но вече само на 2 пред Фенербахче. Трети е Трабзонспор с 31 точки, следван от Бешикташ с 28. До края на шампионските плейофи има още четири кръга, като Фенербахче ще приеме Галатасарай този път на своя "Шюкрю Сарачоглу".

Рето Циглер изведе гостите от Фенербахче напред в резултата с гол в 17-ата минута. През втората част Галатасарай наложи тотален натиск в половината на съперника и успя да стигне до изравняване в 68-ата минута. Селчук Инан се разписа след перфектен пряк свободен удар. Десетина минути преди края Муса Соу изведе резервата Мирсолав Щох, който оформи крайното 2:1 и донесе победата на “фенерите”./БЛИЦ