Фенербахче обърна на своя „Шюкру Сарачоглу” градския съперник Галатасарай с 2:1 в дербито на Турция от 33-ия кръг на местната Суперлига.

И трите гола паднаха преди почивката. Гостите от Галатасарай, които преди дни спечелиха рекордната си 19-а титла, поведоха с попадение на Бурак Йълмаз (25-дузпа). В рамките само на три минути обаче „фенерите” обърнаха нещата в своя полза, след като камерунецът Пиер Уебо (33, 36) бе точен на два пъти за 2:1.

В добавеното време на мача вратарят на домакините Волкан Демирел и Сабри Саръоглу от Галатасарай влязоха в саморазправа, след която и двамата получиха червени картони.

След успеха си Фенербахче е на второ място с 61 точки и има аванс от 3 пункта пред градския съперник Бешикташ, а до края на сезона остава един кръг. Галатасарай е на върха с 68 пункта.