Фенербахче претърпя неочаквана загуба у дома с 1:3 от Анталияспор в мач от 9-ия кръг на турската Суперлига. Грандът от Истанбул има една-единствена победа в последните пет кръга и е чак на седмо място във временното класиране само с 13 точки.

Анталияспор пък се превърна в сензацията на първенството и е с равни точки с лидера Галатасарай – по 18. Сенегалецът Ламин Диара се превърна в герой на мача. Нападателят вкара два гола в последните четири минути на първото полувреме за гостите. Сънародникът му Муса Соу върна едно попадение в 49-ата минута, но защитата на Анталияспор удържа щурма. При една от редките контраатаки на гостите ветеранът Дениз Бариш оформи крайното 1:3 в 80-ата минута. Българският национал Веселин Минев не попадна в групата на Анталияспор за мача.