Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лигата на конференциите Фенербахче най-накрая загуби с 2:3 у дома от Трабзонспор в мач от 11-ия кръг на турската Супер Лига и сложи край на серията си от 21 победи във всички турнири, започнала още миналия сезон.

Нигериецът Ебере Онуачу (10), Берат Йоздемир (46) и бившият футболист на Арсенал Николас Пепе (47) шокираха „фенерите“ с три гола. Сърбинът Душан Тадич (61-дузпа, 90-дузпа) бе точен на два пъти от бялата точка, но това не бе достатъчно на домакините да избегнат поражението.

Така истанбулският гранд остана втори във временното класиране с 30 точки и една по-малко от градския съперник Галатасарай. Трабзонспор е четвърти с 19 точки.

В следващия си мач Фенербахче гостува на Лудогорец в Разград идния четвъртък от 22:00 часа българско време, а след това ще има визита на Адана Демирспор. Трабзонспор посреща Коняспор в следващия кръг.