Фенербахче надви градския съперник и шампион Галатасарай с 2:0 в голямото дерби на Турция от 11-ия кръг на Супер лигата и остана начело в класирането с аванс от 4 точки пред втория Касъмпаша.

В 22-ата минута Орелиен Шеджу игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията Бюлент Йълдъръм посочи бялата точка, а две минути по-късно Емре Бельозоглу бе хладнокръвен за 1:0. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След почивката в 66-ата минута Кристиан Барони бе точен за 2:0, след като Пиер Уебо го изведе сам на празна врата. Бразилецът Фелипе Мело пък пропусна дузпа за Галатарай, отсъдена за фаул на Мехмет Топал.

С този успех Фенербахче събра 28 точки и продължава да е лидер в подреждането с аванс от 4 пункта пред Касъмпаша и 6 точки пред Сивасспор. Галатасарай е едва на шеста позиция с 19 точки.