Фенербахче спечели с 1:0 при визитата си на Галатасарай в голямото дери от предпоследния 37-и кръг в турската Суперлига и завърза интригата в битката за титлата.

Единственото попадение в срещата падна в 71-вата минута, когато след центриране от корнер Чаглар Союнчу се извиси над всички с глава забоде топката в мрежата.

Гостите играха с човек по-малко от 21-ата минута, когато Александър Дику получи втори жълт и респективно червен картон.

„Фенерите“ събраха 96 точки на второто място в класирането, на три зад „Джим Бом“. При равен актив се гледа головата разлика, като тя е +64 за Галатасарай и +62 за Фенербахче. В последния кръг Галатасарай се нуждае само от точка при визитата си на Коняспор. Фенербахче ще чака грешна стъпка на градския съперник и ще гони успех у дома срещу Истанбулспор.