Унгарският шампион Ференцварош изпусна аванс от два гола и завърши 2:2 срещу гостуващия Академия Пушкаш в мач от 15-ия кръг на местния елит. Играчите на Серхий Ребров допуснаха грешна стъпка в шампионата четири дни преди решителния мач от Лига Европа срещу Лудогорец в Разград. За гостите цял мач игра българският защитник Камен Хаджиев.

Олександър Зубков (7, 40) нанизва два гола за домакините преди почивката, но с попадения на Езекиел Хенти (51) и Томас Майснер (76) гостите стигнаха до точката.

Въпреки издънката Ференцварош остава лидер в класирането с актив от 33 точки и мач по-малко от втория МОЛ Фехервар с Георги Миланов, който има 29. Тимът на Хаджиев пък е четвърти с 25.

Лудогорец има точка аванс пред Ференцварош преди решителния им сблъсък за второто място в група H и класиране за 1/16-финалите на Лига Европа. Мачът е в четвъртък от 22:00 часа в Разград.