Рома и Фейенорд завършиха 1:1 в един от най-интересните сблъсъци от първата фаза на елиминациите в Лига Европа. От ремито по-доволни си тръгнаха гостите, които запазиха по-големи шансове за реванша на своя земя.

Всичко на „Олимпико” започна отлично за „вълците”, които поведоха още в 22-ата минута. След пробив отдясно гръцкият национал Василис Торосидис намери Жервиньо непокрит в наказателното поле на гостите и нападателят вкара за 1:0. Секунди по-късно котдивоарецът пропиля отличен шанс за втори гол. В 55-ата минута се стигна до изравняване на резултата. Лекс Имерс стреля коварно с глава, Скорупски изби топката в напречната греда, но тя отиде право на крака на Казим-Ричардс, който на празна врата нямаше как да сбърка за 1:1. В 83-ата минута новото попълнение на Рома Сейду Думбия пропусна да донесе победата от удобна позиция и остави отворена интригата преди реванша в Ротердам.

roma.jpgfeye.jpgРома – Фейенорд 1:1
1:0 Жервиньо (22), 1:1 Казим Казим (55)