Фейенорд победи Вилем II с 3:2 в мач от 6 кръг на холандската Ерединизи и се изравни по точки с ПСВ Айндховен и Твенте на върха на класирането.

Саид Бутахар даде аванс на Вилем II с далечен удар още във втората минута, но Фейенорд изравни 7 минути по късно, когато Андвеле Слори асистира на Йон Дал Томасон.

Датчанинът вкара втория си гол в 18-ата минута, когато даде аванс на тима си след пас на Секу Сисе. В 33-ата минута Вилем II изравни с попадение на Барт Биеманс.

Роденият в Канада Джонатан де Гузман донесе победата на тима от Ротердам, когато в 69-ата минута се разписа при прецизно изпълнение на фаул.

В друг мач от кръга Аякс разгроми НАК Бреда с 6:0, а хеттрик вкара Дарио Цвитанич. Ян Вертонген, Луис Суарес и Кенеди Бакърджиоглу добавиха по едно попадение за тима от Амстердам./БЛИЦ

Днес: Витес – НЕК Наймеген

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 14, 2.Фейенорд 4, 3.Твенте 14, 4.Аякс 13, 5.АЗ Алкмаар 12 и др.