Фейенорд обърна ВВВ Венло за успеха с 3:2 в мач от 9 кръг на Ередивизи, въпреки че изоставаше с два гола в резултата. Това е първата победа на гранда от Ротердам във Венло от 21 години.

Опашкарят ВВВ Венло, който все още няма победа през този сезон, получи аванс от два гола в рамките на три минути, след като Огужан Тюрк се разписа от пряк свободен удар в 19-ата минута, а малко след това Гуус Йопен удвои.

Точно преди почивката Лекс Имерс върна едно попадение от дузпа. В 47-ата минута Лесли Верхук изравни, а в 64-ата минута асистира за гола на Грациано Пеле с глава.

Фейенорд е на пето място в класирането със 17 точки от девет мача. Твенте е лидер с 22 точки, една повече от ПСВ Айндховен и Витес.

Утрехт победи АДО Ден Хааг с 2:1 след обрат и остана на шесто място с 15 точки. След два гола на Раджив ван ла Пара Хееренвеен, воден от Марко ван Бастен, записа убедителен успех с 3:0 над Грьонинген в северното дерби.