Фейенорд унижи по жесток начин кръвния си враг Аякс. Ротердамци победиха с 6:2 своя съперник в голямото дерби на 19-ия кръг в Ередивизи.

Нищо обаче не предвещаваше подобен резултат, тъй като гостите от Амстердам бяха отборът, който откри резултата в 8-ата минута чрез Ласа Шьоне. В 16-ата минута домакините изравниха чрез Торнстра, а в 31-ата минута те вече имаха преднина в срещата.

Аяксите обаче не се отказаха и Хаким Зиех направи резултата 2:2 в 33-ата минута. Фейенорд обаче отново натисна своя съперник и в 42-ата минута Робин ван Перси даде преднина от 3:2 на почивката за своя тим.

През втората част имаше само един отбор на терена, а това бе този на домакините. Те вкараха нови 3 гола чрез Ван Перси (56), Вилхена (75) и Аюб (84), които оформиха разгромното 6:2.

По този начин Фейенорд остава трети с 39 точки, като вече се намира на 8 от днешния си съперник, но е на цели 13 зад лидера ПСВ, който има 52 пункта.