Международната футболна федерация (ФИФА) сензационно анулира резултата от приятелския мач между Екваториална Гвинея и Испания.

Контролата, играна в Малабо на 16 ноември, завърши с победа на гостите с 2:1. Според информациите на испанските медии решението на ФИФА е дошло заради това, че срещата е ръководена от местен съдия. Правилниците на централата изискват организаторите да известяват ФИФА в определен срок за имената на реферите. Местната федерация не е сторила това навреме и затова резултатът беше анулиран.

Иначе в самата среща нямаше кой знае колко интересни моменти. Санти Касорла тогава откри резултата за европейските и световни шампиони в 13-ата минута. Домакините обаче изравниха резултата в 36-ата минута. Тогава точен бе Джими Бермудес.

Малко преди почивката Хуанфран вкара за 1:2.  Дебют с екипа на "А" тима направи Марк Бартра. 22-годишният защитник на Барселона бе повикан в последния момент от селекционера Висенте Дел Боске, след като от състава отпадна Сеск Фабрегас.