Българският футболист Филип Кръстев остана неизползвана резерва за Лос Анджелис ФК при загубата от мексиканския Тигрес УАНЛ с 2:4 след дузпи във финала на Кампеонес Къп, игран в Ел Ей. Двубоят противопоставя носителя на МЛС Къп и победителя в турнира Кампеон де Кампеонес в Мексико през миналия сезон.

Редовното време на срещата завърши при нулево равенство, а двата отбора завършиха мача в намалени състави. Първо Диего Паласиос от Лос Анджелис ФК беше отстранен от игра в 63-ата минута, след като получи два жълти картона в рамките на 11 минути, а пет минути преди края на редовното време Рафаел Кариока от мексиканския тим беше изгонен от съдията Дрю Фишър (Канада).

За дузпите треньорът на американския тим Стив Черундоло смени вратаря на тима си и вместо титуляра Максим Крепо под рамката застана Джон Макарти. Този ход не се оказа успешен, тъй като всички изпълнители на Тигрес УАНЛ успяха да се разпишат.

Точни за мексикаците бяха бившият френски национал Андре-Пиер Жиняк, аржентинците Николас Ибанес и Гуидо Писаро, както и мексиканският национал Хесус Ангуло. Денис Буанга и Илие Санчес вкараха за Лос Анджелис ФК, а Тимоти Тилман и Раян Холингсхед пропуснаха.