Младежкият ни национал Филип Кръстев изживя голямо унижение в Нидерландия с екипа на Камбуур, който загуби катастрофално с 0:9 при визитата си на шампиона Аякс в Амстердам. Юношата на Славия се появи в игра след осмия гол във вратата на гостите, заменяйки в 82-ата минута френския халф Робин Малун. Домакините се забавляваха на своя "Йохан Кройф Арена" и разпиляха своя съперник, като осем различни футболисти се разписаха в мача.

Юриен Тимбер (16) даде начало на головото шоу за шампионите след пас на Стивън Бергхуйс (19), който пък удвои след подаване на Душан Тадич. Мароканецът Нусаир Мазрауи (29) и Давид Нерес (38) добавиха още две попадения през първата част, а Тадич се отличи с още една асистенция.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката Душан Тадич (60) най-накрая записа името си сред голмайсторите, а головата фиеста бе продължена от Мохамед Дарами (64) и Себастиен Алер (67), който през седмицата вкара 4 попадения на Спортинг (Лисабон) в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Данило (76) и асистиралият му Давид Нерес (84) довършиха гостите от Леуварден.

С успеха си Аякс събра 13 точки и излезе начело във временното класиране, имайки аванс от точка пред ПСВ Айндховен, който е с мач по-малко. Камбуур остава засега на девета позиция с 6 точки.