Финландия разби у дома Молдова с 4:1 в среща от Група „Е” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Мачът започна много добре за домакините, които откриха резултата в своя полза още в 11-ата минута, когато Каспер Хамалайнен бе точен за 1:0. Същият този Хамалайнен удвои аванса на Финландия в 43-ата минута, а след почивката Микаел Форсел в 52-ата минута от дузпа направи нещата класически. В 71-ата минута Игор Семшов си вкара автогол за 4:0. Все пак гостите стигнаха до почетно попадение, дело на Сергей Алексеев, оформил крайното 4:1 в 85-ата минута.

След победата си Финландия запази четвъртата си позиция във временното класиране с 9 точки от 7 мача, а Молдова остана на пета позиция с 6 точки от 7 срещи.

Финландия - Молдова 4:1
1:0 Каспер Хамалайнен (11), 2:0 Каспер Хамалайнен (43), 3:0 Микаел Форсел (52-дузпа), 4:0 Игор Армаш (71-автогол), 4:1 Сергей Алексеев (85)