Фиорентина се класира на четвъртфиналите за Купата на Италия. “Виолетовите” победиха с лекота втородивизионния Юве Стабия с 2:0 в мач от 4-ия кръг. В 52-ата минута Харис Сеферович откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер в мрежата. Стражът на гостите Андреа Секулин направи фатална грешка четвърт час преди края, от която се възползва находчивият Ахмед Хегази и направи 2:0.

Фиорентина е в страхотна серия, като няма загуба вече два месеца, като за последно усети вкуса на поражението през септември.
Верона, Аталанта, Реджина, Болоня и Сиена вече се класираха на четвъртфинал, а останалите участници  ще станат ясни на 4 и 5 декември. Тогава се срещат Катания - Читадела и Каляри - Пескара.