Лацио загуби у дома от Фиорентина с 0:2 в среща от 28-ия кръг на италианската Серия „А” и се смъкна до местата, които не дават право на участие в евротурнирите.

Двубоят на „Олимпико” започна равностойно, но постепенно гостите взеха инициативата и в 20-ата минута Ляич даде страхотен извеждащ пас към черногорския национал Стевен Йоветич, който преодоля Маркети за 0:1. В 31-ата минута Андред Диас задържа Гонсало Родригес в наказателното поле, но реферът Андреа Джервасони не отсъди дузпа за Фиорентина. До края на полувремето „орлите” се опитаха да възстановят статуквото, но не успяха да огорчат стража на гостите Вивиано.

След почивката в 50-ата минута сръбският нападател Адем Ляич изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката в мрежата на „орлите” за 2:0. Възпитаниците на Владимир Петкович направиха всичко възможно по силите си, за да стигнат поне до почетно попадение, но до края на мача така и не можаха да го направят. В 84-ата минута нигериецът Онази бе най-близо до попадение за домакините, но ударът му премина на сантиметри покрай вратата на Вивиано.

С успеха си Фиорентина събра 48 точки и се изкачи до четвъртото място във временното класиране. Лацио пък се смъкна на шестата позиция със своите 47 пункта.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
08.03.13
21:45 ч.
Дженоа – Милан 0:2
0:1 Джампаоло Пацини (22), 0:2 Марио Балотели (60)
09.03.13
21:45 ч.
Удинезе – Рома 1:1
0:1 Ерик Ламела (20), 1:1 Луис Муриел (62)
10.03.13
13:30 ч.
Аталанта – Пескара 2:1
0:1 Гаетано Д`Агостино (26), 1:1 Херман Денис (31-дузпа), 2:1 Херман Денис (67)
Киево – Наполи 2:0
1:0 Букари Драме (12), 2:0 Сирил Терео (43)
10.03.13
16:00 ч.
Каляри – Сампдория 3:1
1:0 Виктор Ибаро (18), 2:0 Виктор Ибаро (52), 3:0 Виктор Ибаро (72), 3:1 Макси Лопес (90-дузпа)
10.03.13
16:00 ч.
Палермо – Сиена 1:2
1:0 Анселмо (44), 1:1 Иночент Емегара (51), 1:2 Алесандро Розина (71-дузпа)
10.03.13
16:00 ч.
Парма – Торино 4:1
0:1 Марио Сантана (56), 1:1 Амаури (77), 2:1 Никола Сансоне (80), 3:1 Амаури (84), 4:1 Амаури (90+1)
Лацио – Фиорентина 0:2
0:1 Стевен Йоветич (20), 0:2 Адем Ляич (50)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ