Фиорентина победи Катания с 2:1 в последния мач от първия кръг на Серия "А". Със същия резултат тимът на треньора Винченцо Монтела спечели и първия си официален успех през този сезон над Грасхопърс в плейофите на Лига Европа.

Домакините поведоха още в 14-тата минута, когато Хуан Куадрадо изведе Джузепе Роси в удобна позиция. Италианският национал хладнокръвно простреля вратаря на гостите Марияно Андухар за 1:0. По този начин Роси ознаменува завръщането си след дълго отсъствие заради тежка контузия.

Катания обаче изравни още при първата си по-опасна контраатака. Разписа се Бариентос. Любопитно е, че треньорът на гостите Роландо Маран пусна като титуляри 9 аржентинци (Андухар, Алварес, Споли, Бариентос, Монсон, Иско, Лето, Кастро и Бергесио), 1 грък (Панайотис Тачидис) и само един италианец (Джузепе Белучи). Като резерва пък влезе 10-и аржентинец - ветеранът Макси Лопес.

Чилийският ветеран Давид Писаро (34 г.) се превърна в герой за Фиорентина, вкарвайки за 2:1 в 28-ата минута. Дебют в Серия "А" направи привлеченият от Байерн (Мюнхен) Марио Гомес. Немецът през първото полувреме удари и греда.