Фиорентина пропусна по детински начин да победи Парма в последен мач от 6-ия кръг в италианската Серия "А", който завърши 2:2. “Виолетовите” постигнаха обрат, след като изоставаха на почивката с 0:1. Уругваецът Валтер Гаргано (45) откри за гостите с първия си гол за тима след трансфера си от Наполи през лятото.

Аржентинецът Гонзало Родригес обаче изравни в 64-ата минута след асистенция на Борха Валеро. Перуанецът Хуан Варгас се появи на терена като резерва, но именно той можеше да донесе ценните три точки за Фиорентина. Халфът се разписа в 78-ата минута за 2:1, но гостите не се предадоха. Буквално в последните секунди на мача десният бек Масимо Гоби засече подаване на французина Биабиани и вкара топката зад гърба на стража Нето за 2:2.

СЕРИЯ "А", 6 КРЪГ
28.09.13
19:00 ч.
Дженоа – Наполи 0:2
0:1 Горан Пандев (14), 0:2 Горан Пандев (25)
Аталанта – Удинезе 2:0
1:0 Херман Денис (45), 2:0 Херман Денис (63)
29.09.13
16:00 ч.
Каляри – Интер 1:1
0:1 Мауро Икарди (75), 1:1 Раджа Наинголан (83)
29.09.13
16:00 ч.
Катания – Киево 2:0
1:0 Ярослав Плашил (22), 2:0 Лукас Кастро (54)
29.09.13
16:00 ч.
Верона – Ливорно 2:1
1:0 Хуан Мануел Итурбе (40), 1:1 Леандро Ринаудо (45), 2:1 Жоржиньо (74-дузпа)
29.09.13
16:00 ч.
Сасуоло – Лацио 2:2
0:1 Андре Диас (50), 0:2 Антонио Кандрева (54), 1:2 Есекил Скелото (56), 2:2 Антонио Флоро Флорес (77)
29.09.13
21:45 ч.
Рома – Болоня 5:0
1:0 Алесандро Фиоренци (8), 2:0 Жервиньо (17), 3:0 Мехди Бенатия (25), 4:0 Жервиньо (62), 5:0 Адем Ляич (85)
30.09.13
21:45 ч.
Фиорентина – Парма 2:2
0:1 Валтер Гаргано (45), 1:1 Гонзало Родригес (64), 2:1 Хуан Варгас (78), 2:2 Масимо Гоби (90)