Фиорентина победи драматично с 4:2 Палермо в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Гостите от Флоренция на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка стигнаха до успеха на стадион "Ренцо Барбера".

Домакините поведоха в резултата още в 7-ата минута чрез Хавиер Пасторе. До почивката селекцията на Синиша Михайлович успя да изравни. В 36-ата минута точен за 1:1 бе Алберто Джилардино.

Палермо започна вихрено и второто полувреме. Само 3 минути след подновяването на играта Антонио Ночерино направи 2:1. Двайсетина минути преди края на мача преднината на домакините от един гол се запазваше. В 70-ата обаче 18-годишният защитник на "виолетовите" Микеле Кампорезе се разписа с глава за 2:2.

До края Фиорентина стигна до още две попадения. В 78-ата Чезаре Бово си отбеляза автогол, а в 88-ата Рикардо Монтоливо оформи победата с 4:2 за "виолетовите".

С прибавените три точки Фиорентина събра 32 и заема 11-ото място във временното класиране на Серия "А". Палермо е на 6-ата позиция с 40 точки. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 25 КРЪГ

От 12 февруари (събота)
Милан – Парма 4:0
1:0 Зеедорф (8), 2:0 Касано (17), 3:0 Робиньо (62), 4:0 Робиньо (66)

Рома – Наполи 0:2
0:1 Кавани (50-дузпа), 0:2 Кавани (83)

На 13 февруари (неделя)

Палермо – Фиорентина 2:4
1:0 Хавиер Пасторе (7), 1:1 Алберто Джилардино (36), 2:1 Антонио Ночерино (48), 2:2 Микеле Кампорезе (70), 2:3 Чезаре Бово (78-автогол), 2:4 Рикардо Монтоливо (88)

16:00 часа Чезена – Удинезе
Баланс: 7 мача, 3 победи за Чезена, 1 равенство, 3 победи за Удинезе

16:00 часа Сампдория – Болоня
Баланс: 77 мача, 23 победи за Сампдория, 25 равенства, 29 победи за Болоня

16:00 часа Катания – Лече
Баланс: 3 мача, 1 равенство, 2 победи за Лече

16:00 часа Бреша – Лацио (ТВ +)
Баланс: 37 мача, 13 победи за Бреша, 7 равенства, 17 победи за Лацио