Фиорентина продължава категоричното си представяне от началото на сезона. В мач от 13-ия кръг на Серия "А" "виолетовите" разбиха с 4:1 другия стабилен тим в Калчоито Аталанта.

Родригес откри резултата още в 5-ата минута, но след още 25 Бонавентура изравни. Италианският национал Алберто Акуилани отново изведе Фиорентина напред 42-ата, а секунди преди почивката покачи и на 3:1.

В този момент обаче гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на дефанзивния халф Чигарини. Лука Тони се разписа в самото началото на втората част и по този начин оформи изразителния успех на Фиорентина пред собствена публика.

В друг мач от кръга Болоня прекъсна черна серия и след повече от месец записа отново победа, която е трета. В изключително тежка среща с общо четирима изгонени Палермо отстъпи с 0:3, а в следващия мач от Серия "А" няма да може да разчита на Уйкани, Барето и Лабрин. Те бяха изгонени съответно в 46-ата, 72-ата и 82-ата. Тайдер от Болоня пък получи втори жълт картон в 79-ата и също трябваше да напусне.

Иначе головете вкараха Джилардино в 22-ата, Габиадини от дузпа малко преди почивката и Диаманти две минути след началото на второто полувреме.

Четвърта победа след колебливото си представяне записа и Сиена след 1:0 над Пескара, които вече четвърти мач нямат победа, а поражението им е трето. Единствения гол отбеляза Валиани в 31-ата. Но пък Вукушич в 44-ата изпусна дузпа за гостите, а освен това Капуано и Занон от съства им бяха изгонени.

Наполи – Милан 2:2
1:0 Гьокхан Инлер (5), 2:0 Лоренцо Инсине (30), 2:1 Стефан ел Шаарави (44), 2:2 Стефан ел Шаарави (83)
Фиорентина – Аталанта 4:1
1:0 Родригес 5, 1:1 Бонавентура 32, 2:1 Акуилани 42, 3:1 Акуилани 45, 4:1 Тони 49
18.11.12
16:00 ч.
Интер – Каляри 2:2
1:0 Паласио 11, 1:1 Сау 43, 1:2 Сау 66, 2:2 Астори 82-авт.
Баланс: 134 мача, 52 победи за Рома, 37 равенства, 45 победи за Торино

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК