Милан и Фиорентина завършиха 1:1 в последния мач от 8-ия кръг на италианската Серия "А". “Росонерите” могат повече да съжаляват за ремито, защото можеха да се изкачат на трето място във временното класиране.

Тимът на Фиорентина пък си беше тръгвал като победител от “Сан Сиро” в последните си три гостувания и пристигна със самочувствие.

Домакините устяновиха надмощие и логично поведоха в 25-ата минута. Найджъл де Йонг засече с глава пас на Кристиан Сапата точно в мрежата зад гърба на вратаря Нето за 1:0. “Виолетовите” изравниха играта след почивката, а в 65-ата минута Йосип Иличич изравни и резултата след силен шут по земя.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 8 КРЪГ
25.10.14
16:00 ч.
Емполи – Каляри 0:3
0:1 Марко Сау (31), 0:2 Данило Авелар (36), 0:3 Данило Авелар (38-дузпа), 0:4 Албин Екдал (45+2)
25.10.14
19:00 ч.
Парма – Сасуоло 1:3
0:1 Серджио Флокари (20), 0:2 Франческо Ачерби (23), 0:3 Сафир Тайдер (52), 1:3 Антонио Касано (78)
25.10.14
21:45 ч.
Сампдория – Рома 0:0
26:10.14
16:00 ч.
Киево – Дженоа 1:2
1:0 Ервин Зиканович (36), 1:1 Алесандро Матри (72), 1:2 Маурисио Пинила (84)
26:10.14
16:00 ч.
Ювентус – Палермо 2:0
1:0 Артуро Видал (32), 2:0 Фернандо Йоренте (64)
26:10.14
16:00 ч.
Удинезе – Аталанта 2:0
1:0 Антонио ди Натале (6), 2:0 Кирил Терау (36)
Лацио – Торино 2:1
1:0 Лукас Билия (15), 1:1 Александър Фарнеруд (55), 2:1 Мирослав Клозе (60)
26.10.14
19:00 ч.
Наполи – Верона 6:2
0:1 Емил Халфредсон (1), 1:1 Марек Хамшик (44), 2:1 Марек Хамшик (58), 2:2 Николас Лопес (66), 3:2 Густаво Игуаин (68), 4:2 Хосе Кайехон (76), 5:2 Густаво Игуаин (84), 6:2 Густаво Игуаин (90-дузпа)