Фиорентина записа класическа победа с 3:0 над Рома в мач от 14 кръг на Серия “А”. Това бе първият успех на “виолетовите” за първенство от един месец, а “вълците” завършиха мача с 8 души, тъй като трима бяха изгонени.

Рома остана в намален състав, след като Жуан фаулира Йоветич в наказателното поле и получи червен картон. Черногорският национал пък бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Минута преди края на първото полувреме “виолетовите” удвоиха аванса си. Алесандро Гамберини наскочи Хайнце при изпълнение на корнер и простреля Стекеленбург.

В 77-ата минуат Фернандо Гаго получи втори жълт картон и остави гостите с 9 души на терена. Численият състав на “вълците” бе редуциран и пет минути преди края.

Боян Къркич изби с ръка от голлинията и бе отсранен от игра, а Сантяго Силва се разписа от отсъдената дузпа. Така Фиорентина записа първата си победа в Серия “А” от 30 октомври, когато се наложи с 1:0 над Каляри.

Болоня също нямаше победа от 30 октомври, но прекъсна серията след успех с 1:0 над Сиена. Единственото попадение в мача бе реализирано от Марко ди Вайо в 28-ата минута.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 14 КРЪГ
02.12.11
21:45 ч.
Дженоа - Милан 0:2
0:1 Златан Ибрахимович (56-дузпа), 0:2 Антонио Ночерино (79)
Наполи - Лече 4:2
1:0 Есекил Лавеси (26), 2:0 Единсон Кавани (33), 3:0 Блерим Джемаили (42), 3:1 Луис Фернандо Муриел (54), 4:1 Единсон Кавани (82), 4:2 Даниеле Корвия (90)
Фиорентина - Рома 3:0
1:0 Стеван Йоветич (17-дузпа), 2:0 Алесандро Гамберини (44), 3:0 Сантяго Силва (86-дузпа)