Фиорентина отнесе у дома Интер с 4:1 в предпоследна среща от 25-ия кръг на италианската Серия „А” и се върна в битката за местата, даващи право на участие в Шампионска лига.

Срещата на „Артемио Франки” започна страхотно за домакините от Флоренция, след като още в 13-ата минута Стеван Йоветич изведе на страхотна позиция Адем Ляич, който се разписа за 1:0. След още 20 минути игра пък Алберто Акуилани асистира на Йоветич, който удвои преднината на „виолетовите”. До края на полувремето „нерадзурите” се опитаха да отвърнат на удара, но резултатът остана непроменен.

След почивката в 55-ата минута Акуилани и Йоветич повториха упражнението от втория гол и черногорецът вкара второто си попадение в мача за класическото 3:0. Десет минути по-късно Борха Валеро се отчете с асистенция към Лаич и сърбинът също реализира втори гол в срещата за 4:0. Усилията на гостите да стигнат до почетно попадение дадоха резултат в 87-ата минута, когато Антонио Касано оформи крайното 4:1.

С успеха си Фиорентина събра 42 точки остава на шесто място във временното класиране, но само на 2 пункта от третата позиция, гарантираща участие в квалификациите за Шампионска лига. Интер е на пета позиция с 43 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 25 КРЪГ
15.02.13
21:45 ч.
Милан – Парма 2:1
1:0 Габриел Палета (39-автогол), 2:0 Марио Балотели (78), 2:1 Никола Сантоне (90+1)
16.02.13
19:00 ч.
Киево – Палермо 1:1
0:1 Мауро Формика (5), 1:1 Сирил Терео (55-дузпа)
Торино – Аталанта 2:1
1:0 Алесио Черчи (43), 1:1 Херман Денис (75-дузпа), 2:1 Валтер Бирса (87)
Фиорентина – Интер 4:1
1:0 Адем Ляич (13), 2:0 Стеван Йоветич (33), 3:0 Стеван Йоветич (55), 4:0 Адем Ляич (65), 4:1 Антонио Касано (87)
18.02.13
21:45 ч.
Сиена – Лацио
Баланс: 17 мача, 5 победи за Сиена, 6 равенства, 6 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ