Фиорентина разпиля Интер насред Милано с 4:1 и излезе начело в класирането в италианската Серия „А”. „Виолетовите” нанесоха първо поражение на тима на Роберто Манчини, а Никола Калинич се отчете с хеттрик. Четвъртото попадение бе дело на Йосип Иличич, докато за „нерадзурите” вкара Мауро Икарди.

Всичко в двубоя бе решено до 31-ата минута. В началото на мача Иличич се разписа от дузпа, а в 19-ата минута резултатът бе вече 2:0 в полза на Фиорентина. Калинич откри головата си сметка, а 4 минути по-късно отново той направи 3:0.

В 31-ата минута Миранда от Интер получи директен червен картон, след като задържа откъсващ се сам срещу вратаря нападател на Фиорентина.

Домакините все пак стигнаха до попадение в 60-ата минута, което бе дело на Икарди.

Никола Калинич оформи своя хеттрик и крайното 4:1 в полза на Фиорентина в 76-ата минута, след като получи хубав пас от Иличич.

Тимът на Пауло Соуса събра 15 точки, колкото има и Интер, но Фиорентина е с по-добра голова разлика.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 5 КРЪГ
26.09.15
19:00 ч.
Рома – Карпи 5:1
1:0 Костас Манолас (24), 2:0 Миралем Пянич (28), 3:0 Жервиньо (31), 3:1 Марко Бориело (35), 4:1 Мохамед Салах (51), 5:1 Лукас Диние (68)
26.09.15
21:45 ч.
Наполи – Ювентус 2:1
1:0 Лоренцо Инсине (26), 2:0 Гонсало Игуаин (62), 2:1 Марио Лемина (64)
Болоня – Удинезе 1:2
1:0 Антони Моние (31), 1:1 Баду (61), 1:2 Дуван Запата (85)
27.09.15
16:00 ч.
Верона – Лацио 1:2
1:0 Филип Хеландер (33), 1:1 Лукас Билия (63), 1:2 Марко Пароло (86)
27.09.15
16:00 ч.
Сасуоло – Киево 1:1
1:0 Грегори Дефрел (3), 1:1 Алберто Палоски (27)
27.09.15
16:00 ч.
Торино – Палермо 2:1
1:0 Джанкарло Гонзалес (44-авт), 2:0 Марко Бенаси(48), 2:1 Джанкарло Гонзалес (71)
27.09.15
21:45 ч.
Интер – Фиорентина 1:4
0:1 Йосип Иличич (4-дузпа), 0:2 Никола Калинич (19), 0:3 Никола Калинич (23), 1:3 Мауро Икарди (60), 1:4 Никола Калинич (76)