Фиорентина бе на път да стъпи накриво, но с гол в края последва примера на конкурентите си за титлата. Отборът на Паоло Соуса записа трудна домакинска победа над новака Карпи с 2:1 в среща от 23-ия кръг на Серия "А". Всичко започна чудесно за флорентинци, които откриха чрез Борха Валеро, който се възползва от извеждащ пас на Жилич още във втората минута.

В 73-ата минута Карпи изравни, след като Лазаня засече асистенция на Ди Гаудио, който проби отляво и през куп играчи му пусна на дузпата.

Домакините опитаха всичко и усилията им дадоха резултат чак в 90-ата минута когато, след Мауро Зарате проби отляво и с красив фалцов шут извън наказателното поле вкара в обратния ъгъл, за да оформи крайното 2:1.

Италия, 23 кръг

Сасуоло - Рома 0:2, Фрозиноне - Болоня 1:0, Емполи - Удинезе 1:1, Фиорентина - Карпи 2:1, Верона - Аталанта 2:1, Интер - Киево 1:0, Ювентус - Дженоа 1:0, Лацио - Наполи 0:2, Палермо - Милан 0:2, Сампдория - Торино 2:2

Класиране след 23 кръг: 1.Наполи 54 точки, 2.Ювентус 51, 3.Фиорентина 45, 4.Интер 44, 5.Рома 44, 6.Милан 39 и други