Фиорентина спря серията на Наполи от три поредни победи и двата тима завършиха 1:1 на “Артемио Франки” в мач от 21 кръг на Серия “А”.

Аржентинският защитник на “виолетовите” Факундо Ронкалия откри резултата в 33-ата минута, след като с удар от централната линия прехвърли излезлия напред Морган де Санктис.

Три минути преди почивката Единсон Кавани изравни резултата. Уругвайският нападател се разписа с глава след центриране на Марек Хамшик с глава. Това е гол № 100 на Кавани в Серия “А”.

Равенството спря негативната поредица на Фиорентина от три последователни загуби (2 за първенство и една за Купата на Италия). “Виолетовите” останаха пети с 26 точки. Наполи се върна на второто място с 43 точки, на пет зад лидера Ювентус.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 21 КРЪГ
19.01.13
19:00 ч.
Палермо – Лацио 2:2
0:1 Серджо Флокари (10), 1:1 Егидио Аревало (70), 2:1 Пауло Дибала (81), 2:2 Андерсон Ернанес (84-дузпа)
19.01.13
21:45 ч.
Ювентус – Удинезе 4:0
1:0 Пол Погба (41), 2:0 Пол Богба (66), 3:0 Мирко Вучинич (72), 4:0 Алесандро Матри (80)
20.01.13
13:30 ч.
Фиорентина – Наполи 1:1
1:0 Факундо Ронкалия (33), 1:1 Единсон Кавани (42)
Баланс: 163 мача, 46 победи за Рома, 47 равенства, 70 победи за Интер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК