Фиорентина постигна драматичен успех с 3:2 при гостуването си на Аталанта в среща от 26-ия кръг на Серия А.

През първата част двата тима не съумяха да си  отбележат попадение и по нищо не личеше, че втората част ще се превърне в голов трилър.

В 67-ата минута Матиас Фернандес изведе гостите напред в резултата, възползвайки се от пас на Тейо. В 81-ата минута самият Тейо удвои. Само 3 минути по-късно Конти върна домакините в мача, отбелязвайки след асистенция на Пинила. В 87-ата минута Калиничич вкара трети гол за Фиорентина, който обаче не бе последен в мача. В даденото от съдията продължение Пинила реализира за 2:3, с което оформи крайния резултат. В последната минута на срещата Конти от Аталанта бе изгонен за втори жълт картон.

Фиорентина заема 3-то място във временното класиране с актив от 52 точки. Аталанта е 13-ти с 29 пункта.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!