Милан загуби у дома от Фиорентина с 0:2 в един от най-интригуващите сблъсъци на 11-ия кръг в италианската Серия „А”. Головете за успеха на „виолетовите” вкараха Варгас (27) и Борха Валеро (73).

Двубоят на „Сан Сиро” започна равностойно, но гостите от Флоренция имаха повече късмет и поведоха в 27-ата минута, когато Борха Валеро даде чудесен извеждащ пас към перуанския халф Хуан Варгас, който вкара за 0:1. До края на полувремето „росонерите” така и не намериха адекватен отговор, и „виолетовите” не успяха да удвоят преднината си.

След почивката съперниците продължиха да се надиграват тактически, но домакините така и не създадоха нито едно чисто голово положение. В 73-ата минута обаче те инкасираха нов гол, след като Борха Валеро разпечата бразилския страж Габриел за 0:2. Този гол успокои тимът от Флоренция, който с нетърпение чакаше последния съдийски сигнал. „Росонерите” нямаха никаква идея как да пробият отбраната на „виолетовите” и нито веднъж не застрашиха вратата на другия бразилски вратар в мача Нето.

С успеха си Фиорентина събра 21 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране. Милан остава на десета позиция с актив от 12 пункта.