Фиорентина победи с 3:1 като гост Милан и задълбочи още повече кризата при “росонерите”. Виолетовите надделяха с попадения на Акуилани, Валеро и Ел Хамдауи, а за домакините точен бе Пацини.

Гостите от Флоренция откриха резултата още в 10-ата минута, когато Алберто Акуилани остана непокрит на 12 метра фронтално срещу Кристиан Абиати и с левия крак първия гол.

Милан получи шанс да изравни в 34-ата минута, когато Пато бе съборен в наказателното поле и рефера отсъди 11-метров наказателен удар. Потърпевшият обаче прати топката в небесата и резултата остана непроменен. Само 3 минути по-късно Борха Валеро удвои, след като се подигра със защитата на "червено-черните".

В 60-ата минута Пацини намали, след като добави отбита от гредата топка след удар с пета на Мексес.

Резервата Касани нацели гредата в 85-ата минута сам срещу вратаря на "червено-черните", а три минути по-късно Мунир Ел Хамдауи, който влезе след почивката вкара своя първи гол в Серия "А". Бившият играч на Аякс прехвърли Абиати от 18 метра и затвърди успеха на своите.

Милан заема незавидната 13-а позиция в класирането в Серия “А” с 14 точки, докато Фиорентина е на 4-о място с 24.

Пескара - Ювентус 1:6
0:1 Артуро Видал (9), 0:2 Фабио Куалярела (22), 1:2 Каскионе (25), 1:3 Квадво Асамоа (30), 1:4 Себастиан Джовинко (38), 1:5 Фабио Куалярела (45), 1:6 Фабио Куалярела (63)
11.11.12
13:30 ч.
Палермо - Сампдория 2:0
1:0 Пауло Дубала (52), 2:0 Пауло Дубала (71)
11.11.12
16:00 ч.
Киево - Удинезе 2:2
1:0 Марко Андреоли (28), 1:1 Габриеле Анджела (42), 2:1 Алберто Палоски (89-дузпа), 2:2 Габриеле Анджела (90)
11.11.12
16:00 ч.
Дженоа - Наполи 2:4
1:0 Чиро Имобиле (23), 1:1 Джандоменико Место (54), 2:1 Андреа Бертолачи (56), 2:2 Единсон Кавани (79), 2:3 Марек Хамшик (90), 2:4 Лоренцо Инсиние (90+2)
11.11.12
16:00 ч.
Лацио - Рома 3:2
0:1 Ерик Ламела (9), 1:1 Антонио Кандрева (35), 2:1 Мирослав Клозе (43), 3:1 Стефано Маури (46), 3:2 Миралем Пянич (86)
11.11.12
16:00 ч.
Милан - Фиорентина 1:3
0:1 Алберто Акуилани (10), 0:2 Борха Валеро (38), 1:2 Джампаоло Пацини (60), 1:3 Мунир ел Хамдауи (88)
Баланс: 102 мача, 19 победи за Аталанта, 26 равенства, 57 победи за Интер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК