Националните отбори на Грузия и Дания завършиха 0:0 в мач от група D на квалификациите за Евро 2020 и така оставиха Ейре едноличен лидер във временното класиране.

Датчаните бяха водени в Тбилиси от помощник-треньора Йон Дал Томасон, след като лекарите не позволиха на селекционера Оге Харейде да пътува с отбора заради операция на коляното.

Първото полувреме бе скучно без положение пред двете врати, а след почивката „червеният динамит“ натисна в опит да избухне поне веднъж и да стигне до победата, но не успя, а пропуски направиха Каспер Долберг, Кристиан Ериксен и Кристиян Гиткяер, който в 82-ата минута уцели напречната греда.

В другия мач от тази група тази вечер Швейцария разгроми очаквано у дома аутсайдера Гибралтар с 4:0.

След тези срещи лидер в групата остава Ейре с 11 точки от 5 мача пред Дания с 9 точки от също толкова двубои. Швейцарците са трети с 8 точки, ни мач по-малко. Грузия е на четвърта позиция с 4 точки, а на дъното е Грибралтар без нито една точка.