ФК Москва победи ЦСКА с 3:1 в дербито на 26-ия кръг на руската Премиер лига. Двубоят се игра на стадион „Лужники”, но домакините от ЦСКА не показаха добра игра и записаха втора загуба само в рамките на няколко дни, след като паднаха с 0:1 от Манчестър Юнайтед през седмицата.

Още през първата част възпитаниците на Миодраг Божович се разправиха с „армейците”, отбелязвайки три безответни попадения. В 10-ата минута Тарасов направи 1:0. В 20-ата минута Чеснаускис бе съборен от капитана на ЦСКА Акинфеев в наказателното поле, а Ребко реализира отсъдената дузпа. В 39-ата минута Епуреану вкара за трети път топката във вратата на московските “армейци”.

През втората част Хуанде Рамос се опита със смени да промени нещата на терена, но неговият тим стигна до гол чак в 83-ата минута. Красич центрира към Нецид и той с глава направи 1:3.

С постигнатата победа ФК Москва се изкачи на 4-о място с 44 точки, докато ЦСКА е място по-надолу с 43. Лидер е Спартак, пред Рубин и Зенит./БЛИЦ

Ростов – Рубин (Казан)

Класиране: 1.Спартак (Москва) 52 точки, 2.Рубин 50 (25 мача), 3.Зенит 46 (25 мача), 4.ФК Москва 44, 5.ЦСКА (Москва) 43, 6.Локомотив (Москва) 42 и др.