ФК Москва спечели първата си победа за новия сезон в руската Висша лига, след като се наложи с 3:1 над Спартак у дома в столичното дерби на четвъртия кръг.

Домакините откриха резултата още във 2-ата минута, когато Бракамонте се пребори във вратарското поле и подаде топката на Ческнаускис, който порази вратата на Плетикоса.

В 16-ата минута Епуряну с глава засече центриране на Самедов от фаул и удвои преднината на ФК Москва. В 70-ата минута домакините отново показаха ефективността си при стандартните ситуации и след ново подаване на Самедов от фаул Тарасов направи 3:0.

В 87-ата минута Спартак получи право да изпълни дузпа заради нарушение на Айзък Окоронкво срещу Велитон, а Алекс не сбърка при изпълнението си от 11-те метра.

Първият успех на ФК Москва за сезона качи тима на седмото място в класирането със 7 точки, докато Спартак е 10-и с 4 точки с една победа, едно равенство и две загуби от началото на шампионата./БЛИЦ

Днес: Кубан – Том, Динамо (Москва) – Ростов, Терек – Рубин
Утре: ЦСКА (Москва) – Локомотив (Москва), Зенит – Амкар, Спартак (Налчик) – Сатурн

КЛАСИРАНЕ: 1.КРИЛЯ СОВЕТОВ 9, 2.Зенит 7, 3.Терек 7, 4.Динамо (Москва) 6, 5.Рубин 5 и др.