ФК Москва сложи край на серията си от две поредни поражения и в мач от 19 кръг на руската Премиер лига победи с 3:1 Сатурн.

Московчани поведоха в резултата още в 3-ата минута с попадение на Якубко, а в 77-ата минута Стрелков удвои.

Сатурн върна един гол 2 минути преди края, когато камерунецът Ангбва реализира за първи път през този сезон. В добавеното време Самедов оформи победата на ФК Москва.

Успехът качи столичани на трето място в класирането с 33 точки, на три от втория Спартак (Москва) и на 4 от лидера Рубин. Сатурн е осми с 26 точки.

По-рано днес новакът Ростов измъкна 2:2 при гостуването си на Криля советов. Ростов е на 12-о място в класирането с 23 точки. Домакините от Самара са на девето място с 25 точки./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 19 КРЪГ
От днес
Криля советов – Ростов 2:2
ФК Москва – Сатурн 3:1

Предстоящи
Днес: ЦСКА (Москва) – Химки, Спартак (Налчик) – Том
Утре: Зенит – Локомотив (Москва), Кубан – Амкар, Динамо (Москва) – Рубин, Терек – Спартак (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 37, 2.Спартак (Москва) 36, 3.ФК Москва 33, 4.ЦСКА (Москва) 30, 5.Динамо (Москва) 30 и др.