Флуминензе победи Палмейрас с 2:1 като гост в мач от 37-ия предпоследен кръг от първенството на Бразилия. Флу е на една победа от втората си шампионска титла, като в последния кръг приема вече изпадналия Гуарани. Преди последния кръг Флуминензе има 68 точки, с 1 повече от Коринтианс и две пред Крузейро. Нападателят Диней откри за Палмейрас още в петата минута. Флуминензе изравни чрез Карлиньос в 18-ата, а влезлият като резерва Тарта донесе успеха за 2:1 в 59-ата минута.

Коринтианс с лекота надигра Васко да Гама с 2:0. Халфът Бруно Сезар даде аванс на домакините в 40-ата минута, а Данило, който замени в стартовия състав контузения нападател Роналдо, отбеляза втория гол в 58-ата минута. В последния кръг Коринтианс има лека задача - гостува на изпадналия вече Гояс, който освен това ще играе и финал за копа Судамерикана.

Третият в класирането Крузейро също постигна победа - 2:1 при гостуването на вече бившия шампион Фламенго.

Ботафого - Гремио Пруденте 3:1

Класиране след 37 кръг: 1.Флуминензе 68 точки, 2.Коринтианс 67, 3.Крузейро 66, 4.Гремио 60 и други