Флуминензе стана шампион на Бразилия за втори път в историята си след 1984 година. На собствен терен в Рио де Жанейро пред около 45 000 свои привърженици тимът победи с 1:0 Гуарани, който вече бе изпаднал. Единственият гол в мача бе дело на нападателя Емерсон в 63-ата минута. През 1984 година Флуминензе стана за първи път шампион на Бразилия, а старши треньор на отбора бе Карлос Алберто Парейра.

В момента наставник на тима и Муриси Рамальо, за когото това е четвърта шампионска титла като треньор през последните пет години след трите шампионски титли със Сао Пауло през 2006, 2007 и 2008 година.
Коринтианс и Крузейро също имаха шанс за шампионската титла в последния кръг, но не успяха да стопят преднината от една точка на Флуминензе преди последния кръг. Коринтианс завърши 1:1 като гост с Гояс, а Крузейро победи като домакин Палмейрас с 2:1.

От първа дивизия изпадат Витория, Гуарани, Гояс и Гремио Пруденте.

Витория – Гояненсе 0:0

Крайно класиране: 1.Флуминензе 71 точки, 2.Крузейро 69, 3.Коринтианс 68, 4.Гремио 63, 5.Атлетико Паранаенсе 60, 6.Ботафого 59 и др.