Новакът в Бундеслигата Фортуна (Д) се завърна с победа в елита на Германия. Отборът от Дюселдорф се наложи с 2:0 при гостуването си на Аугсбург, с когото допреди два сезона мериха сили във втора Бундеслига.

Головете за Фортуна отбеляза влезлият като резерва Дани Шахин. 23-годишният нападател се появи в игра в 60-ата минута и след само още осем откри резултата. В 79-ата отново той беше в прегръдките на съотборниците си, когато удвои аванса на тима си за крайното 2:0 отново след пас на австралиеца Роби Крус.

В друг мач от кръга Хамбургер започна новия сезон така, както завърши предходния - със загуба. "Северняците" отстъпиха с 0:1 като домакин на Нюрнберг. Единствения гол в двубоя беше отбелязан от Хано Балич в 68-ата минута.

В същото време бившият нападател на българския Левски Гара Дембеле остана резерва за Фрайбург при равенството 1:1 у дома с Майнц. Макс Крусе изведе домакините напред малко след началото на второто полувреме. Андреас Иваншитц обаче изравни от дузпа за нарушение срещу Николай Мюлер в 65-ата.

В друг от ранните двубои на първия кръг на Бундеслигата Борусия (М) се наложи трудно с 2:1 над Хофенхайм. Градбахци зарадваха публиката на своя стадион в Борусия-Парк след гол с глава на Ханке в 33-ата. След още толкова минути игра Роберто Фирмино изравни. Десетина преди края на редовното време обаче Хуан Аранго директно от фаул донесе първата победа на гладбахци за новия сезон.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
24.08.12
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Вердер 2:1
1:0 Марко Ройс (11), 1:1 Теодор Гебре Селасие (75), 2:1 Марио Гьотце (81)
25.08.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм 2:1
1:0 Майк Ханке (33), 1:1 Роберто Фирмино (66), 2:1 Хуан Аранго (79)
25.08.12
16:30 ч.
Фрайбург – Майнц 1:1
1:0 Макс Крузе (49), 1:1 Андреас Иваншиц (65-дузпа)
25.08.12
16:30 ч.
Аугсбург – Фортуна (Дюселдорф) 0:2
0:1 Дани Шахин (68), 0:2 Дани Шахин (79)
Гройтер Фюрт – Байерн 0:3
0:1 Томас Мюлер (43), 0:2 Марио Манджукич (59), 0:3 Томас Клайне (79-авт.)
25.08.12
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 54 мача, 19 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 12 равенства, 23 победи за Леверкузен
25.08.12
21:45 ч.
Щутгарт – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 28 мача, 14 победи за Щутгарт, 5 равенства, 9 победи за Волфсбург
26.08.12
18:30 ч.
Хановер – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 45 мача, 14 победи за Хановер, 9 равенства, 22 победи за Шалке 04

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК