Франция завърши на първо място в Група “С” на европейското първенство по футбол за жени, след като победи Англия с 3:0. Така французойките се класират за елиминационната фаза като единствения отбор без загубена точка, докато англичанките отпаднаха.

Испания също се класира за 1/4-финалите след равенството 1:1 с Русия. “Сборная” не продължава, след като загуби тегления жребий с Дания за определяне на осмия участник в следващата фаза на първенството в Швеция.

Франция имаше предимство и Южени льо Сомер първо удари гредата, а след това откри резултата в 9-ата минута. След час игра Льо Сомер асистира за попадението на Луиса Несиб. Уенди Ренар вкара трети гол две минути по-късно.

На мача в Норкьопинг Вероника Букет даде аванс на Испания в началото на двубоя, а Елена Терехова изравни за Русия точно преди почивката. Спечелената точка позволи на испанките да завършат на второ място в групата.