Франция взе своето и записа домакинска победа над Беларус с 2:1, за да се класира за световното първенство в Русия догодина като победител от група „А“, в която България завърши квалификациите с реми 1:1 при визитата си на Люксембург.

„Петлите“ доминираха на „Стад дьо Франс“ и решиха нещата в своя полза с два гола в рамките на шест минути. Те бяха реализирани от нападателите на Атлетико (Мадрид) Антоан Гризман (27) след пас на Матуиди и на Арсенал Оливие Жиру (33). Гостите намалиха още преди почивката чрез Антон Сарока (44), но нямаха сили за нещо повече през втората част.

В същото време Холандия се нуждаеше от победа с поне 7:0, за да спечели второто място в групата и да отиде на бараж, но спечели само с 2:0 у дома срещу Швеция. Крилото на Байерн Ариен Робен (16-дузпа, 40) вкара и двата гола за „лалетата“, но те не се оказаха достатъчни за втората позиция. Така "оранжевите" пропускат втори голям форум след Евро 2016 във Франция.

След тези резултати Франция завърши на първо място в група „А“ с 23 точки. Швеция остана на второ място с 19 точки и ще играе на бараж. Холандците са трети също с 19 точки, но по-лоша голова разлика от скандинавците. Беларус пък приключи на пета позиция с 5 точки.