Домакинът на Евро 2016 Франция победи у дома Португалия с 2:1 в контрола, играна на "Стад дьо Франс", и записа успех за престиж. Головете за "петлите" отбелязаха Карим Бензема (3) и Пол Погба (69), а за иберийците се разписа Рикардо Куарешма (78-дузпа).

„Петлите” играха страхотно през първата част, повеждайки още в 3-ата минута чрез Карим Бензема, който направи добавка след удар на Бакари Саня. След почивката обаче домакините отстъпиха инициативата, въпреки че в 69-ата минута стигнаха до втори гол. В основата му беше Патрис Евра, който намери Бензема пред вратата, но нападателят на Реал (Мадрид) подаде на Пол Погба, реализирал за 2:0.

Гостите стигнаха до почетното си попадение в 78-ата минута, когато Погба фаулира Жоао Марио, който замени Кристиано Роналдо секунди преди това, и отсъдената дузпа бе реализирана от Рикардо Куарешма за крайното 2:1.

Франция - Португалия 2:1
1:0 Карим Бензема (3), 2:0 Пол Погба (69), 2:1 Рикардо Куарешма (78-дузпа)