Франция победи трудно Швеция с минималното 1:0 в контрола, играна на „Стад Велодром” в Марсилия.

Домакинът на Евро 2016 няма загуба в проверките си след Мондиал 2014 в Бразилия, записвайки 3 успеха и 3 равенства тази есен. Гостите от Швеция пък бяха без голямата си звезда Златан Ибрахимович, освободен от лагера на тима след квалификацията с Черна гора с цел да има повече почивка преди следващите си мачове с ПСЖ.

Срещата не предложи изобилие от голови положения, а единственото попадение за „петлите” отбеляза бранителят Рафаел Варан (84) с глава след центриране от корнер на Валбуена. Две минути след това пък съотборникът му и в Реал (Мадрид) Карим Бензема пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Вендт, и не успя да направи успеха на домакините по-изразителен.

Франция – Швеция 1:0
1:0 Рафаел Варан (84)