Франция обърна Белгия с 3:2 в първия мач от втората фаза на квалификаците за юноши до 19 години. Срещата е от група 6, където са още отборите на България и Испания. Тимът на Ангел Стойков се изправя срещу ибрейците в 19:00 часа.

Франция успя да стигне до успех с 3:2, след като изоставаше с 0:2 до 80-ата минута. Верлинден откри резултата още в 7-ата минута, а в 47-ата Борнау удвои. Четири минути по-късно обаче Белгия остана с човек по-малко, след като Габриел получи директен червен картон.

Французите се разиграха, но първото им попадение дойде чак в 81-ата минута. Пинтор бе точен и намали изоставането на младите "петли". В 86-ата минута Гоуири успя да изравни, а в добавеното време на срещата отново точен бе Пинтор, който по този начин донесе трите точки на Франция.

За Евро 2019 се класира само победителят в групата.