Националният отбор на Франция записа трудна победа с 3:2 в контрола срещу Исландия, играна в град Валансиен. "Петлите", които се готвят за европейското първенство, постигнаха пълен обрат от 0:2 до 3:2.

Домакините стартираха по-добре, но в 27-ата минута Бярнасон от Исландия реализира. Само седем минути по-късно Сигтурсон удвои преднината на исландците след асистенция на Гисласон.

През втората част "петлите" вдигнаха оборотите и в 52-ата минута успяха да намалят изоставането си на 1:2 с гол на Матийо Дебюши. Пет минути преди края Франк Рибери възстанови равенството, а в 87-ата минута Адил Реми оформи крайното 3:2 за Франция.

Франция - Исландия 3:2
0:1 Бярнасон (27), 0:2 Сигтурсон (34), 1:2 Дебюши (52), 2:2 Рибери (85), 3:2 Рами (87)