Франция победи на свой терен Албания с класическото с 3:0 и си върна първото място в Група "D" преди последния кръг от квалификациите за Евро 2012. Във вторник (11 октомври) „петлите” посрещат Босна и Херцеговина в директен сблъсък за първото място в групата, което ще могат да си осигурят дори и при реми.

Франция поведе на Албания след гол на Флоран Малуда в 11-ата минута при центриране на Лоик Реми, който удвои след асистенция на Самир Насри в 38-ата минута. Крайното 3:0 оформи Антони Ревейер след почивката в 67-ата минута след пас на Марвен Мартен. Така Франция събра 20 точки в класирането - една повече от Босна. Албания пък остава с осем на предпоследното място.

В друг мач от групата без особено значение челните позиции Румъния и Беларус поделиха по точка след голово шоу за крайното 2:2. С това реми румънците запазиха третата си позиция с 13 точки, а Беларус е на четвърто място също с 13 пункта.

Франция - Албания 3:0
1:0 Флоран Малуда (11), Лоик Реми (38), 3:0 Антони Ревейер (67)

Румъния - Беларус 2:2
1:0 Адриан Муту (19), 1:1 Сергей Корниленко (45), 2:1 Адриан Муту (51-дузпа), 2:2 Станислау Драгун (2:2)