Франция е първият полуфиналист на Световното първенство по футбол за жени в Германия. Французойките успяха да отстранят на четвъртфиналите Англия след драма с дузпи. В редовното време и продълженията Франция бе по-добрият тим, но в 59-ата минута Жил Скот прехвърли Девил за 1:0 в полза на Англия. Все пак французойките изравниха две минути преди края на редовното време след попадение на Елис Бусалия.

В продълженията тимовете не успяха да си вкарат нови голове и така се стигна до рулетката на дузпите, при които все пак французойките бяха по точни и спечелиха с 4:3. За Англия последната дузпа пропусна Фай Уайт, която прати топката в напречната греда.

В момента домакините от Германия играят срещу Япония във втората четвъртфинална среща от програмата, а утре са останалите две двойки от тази фаза на турнира. В първата от тях Швеция се изправя срещу Австралия, а Бразилия срещу САЩ. /БЛИЦ